Haber

Bursa’da hırsızlık zanlısını bıçaklayan sanık için 18 yıl hapis istendi

Bursa’da hırsızlık zanlısını bıçaklayarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan üniversite öğrencisi hakkında 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sanık Enes K. (22), 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşma salonunda merhum Erkan Aysu’nun ailesi ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Daha önceki savunmalarını tekrarlayan sanık Enes K., öldürme kastının bulunmadığını söyledi.

Mütalaasını açıklayan savcı, maktulün hayati organlarını birden fazla bıçakladığı gerekçesiyle sanığın “kasten öldürme” hatasından cezalandırılmasını talep etti. Savcı, sanığın haksız tahrik indirimi uygulayarak müebbet hapis yerine 18 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıklara mütalaasını savunması için süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Enes K., 3 Ocak’ta Yahşibey Mahallesi’nde kendisine gasp etmek isteyen Erkan Aysu’yu (31) bıçaklamıştı. Sağlık ekipleri tarafından Çekirge Devlet Hastanesine kaldırılan Aysu, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Öte yandan olayın ardından kaçan Enes K., Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği tarafından gözaltına alındıktan sonra tutuklandı, daha sonra serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu