Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş ilçesi Pembelik Mahallesi yolunu genişletme çalışması yapıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanına giren Gündoğmuş ilçesi Pembelik Mahallesi’ndeki küme yolda genişletme çalışması yürütüyor.

Yol yapım ve onarım çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni açılan yolların yanı sıra mevcut yollarda da bakım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Gündoğmuş ilçesi Pembelik Mahallesi’ndeki küme yol üzerinde görüş mesafesi yetersiz olan keskin virajlar düzeltilirken, yolun dar kesimlerinde genişletme çalışmaları yapılıyor.

4 kilometrelik yol genişletme çalışmalarında Köy Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri sert ve yüksek kayaları kırıcı iş makineleriyle kırarak dozerler yardımıyla genişletiyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Gündoğmuş Şube Müdürü Şaban Nizam, şunları söyledi:

“Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek sorumluluk alanımızdaki yolların geniş, konforlu, kaza yapmaması ve insanların daha rahat seyahat edebilmesi için talimat verdi. Bu talimatlar doğrultusunda Köy Hizmetlerimiz Bölüm Gündoğmuş Pembelik arasındaki 4 kilometrelik yol üzerinde olup genişletme ve alt yapı çalışmalarını yapıyor.”

Mahalle sakinlerinden Ali İstek Fidan, “Burada büyük sıkıntılar yaşandı. Gündoğmuş’un en bozuk yolu burasıydı. Bu yol Konya’ya kadar gidiyor. Çok kullanılan bir yol. Allah bizden razı olsun. Muhittin Başkan burayı o yaptı.”

Ali Sekmen de yolda kar ve buzlanma olduğu zaman araçların kaydığını, çalışma ile yolun daha güvenilir hale geldiğini ifade etti.

serdivan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu