Haber

Dışişleri Bakanlığı, KKTC’nin TÜRKPA’ya gözlemci üyeliğinden memnun olduğunu açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Meclisi’nin Türkiye Parlamenterler Meclisi 12. Genel Kurulu’nda örgütün “gözlemci” üyesi olarak kabul edilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu bildirdi. Devletler (TÜRKPA).

Dışişleri Bakanlığı, KKTC Cumhuriyet Meclisi’nin Türkiye Devletleri Parlamenterler Meclisi’ne “gözlemci” üye olarak kabul edilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen TÜRKPA 12. Genel Kurulu’nda KKTC Cumhuriyet Meclisi’nin teşkilata ‘gözlemci’ üye olarak kabul edilmesinden büyük memnuniyet duyduk.” kelime kullanıldı.

Açıklamada, Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türklerinin Türk devletleri ile ilişkilerinin güçlenmesine katkı sağlayacak bu tarihi karardan dolayı TÜRKPA üyesi ülkeler tebrik edildi ve kararın tüm Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunuldu. KKTC ve Türk dünyası.

KKTC Cumhuriyet Meclisi, dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan TÜRKPA Yönetim Kurulu’nun oybirliğiyle aldığı kararla TÜRKPA gözlemci üyesi oldu.

kurehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu